Guncelleme : 31.01.2017 20:16:01
 
 
 
 
Ana Sayfa Dergi Hakkında Yayın İlkeleri iletişim
 
 
Arama
Aramak için:
Site icinde Ara
Internette Ara


Site Icerigi
Makale
Çeviri
Belge
Karar Çevirisi
Kitap İncelemesi
Uluslararasi Sözlesmeler
Mahkeme Kararı
Kanun Tasarısı
Anayasa Mahkemesine İptal Başvurusu
Mevzuat
Yönetmelik Taslağı
Yönetmelik Değişikliği
E-Kitap

E-Akademi de"E-Kitap" kategorisinde
1 sayfada Toplam 1 yazi bulundu.

E-Book
  ALMANYA’DA YAŞAYAN TÜRK VATANDAŞLARININ KARŞILAŞTIĞI TEMEL HUKUKİ SORUNLAR

Bu proje, T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen ve İstanbul Şehir Üniversitesi tarafından yürütülen bir projedir. Projenin konusu, Almanya’da yaşayan Türk Vatandaşlarının temel hukuki sorunlarının tespit edilmesi ve onlara yönelik bilgilendirmelerin yapılmasıdır. Bu çerçevede proje kapsamında tespit edilen sorunlar ve bunlara yönelik bilgilendirmeler, kalıcı olması bakımından bir çalışma bir kitaba da dönüştürülmüştür.

Proje kitabına ilgi ve ihtiyaç duyan herkesin ulaşabilmesi için bunlar elektronik kitap olarak hazırlanmış ve değişik platformlarda ücretsiz bir şekilde kullanıma açılmıştır. Bu kitapçık, tespit edilen temel sorunlar hakkında bir bilgilendirme kitapçığıdır.

Proje kapsamında Almanya’nın Türklerin yoğun bir şekilde yaşadığı şehirlere ziyaretlerde bulunulmuş, bu ziyaretler esnasında bir çok sivil toplum kuruluşu ziyaret edilmiştir. Ziyaretlerimizde gerek Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı gerekse ziyaret ettiğimiz şehirlerde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Büyük Elçilikleri ile Konsolosluklar ile işbirliği yapılmış ve destekleri sağlanmıştır. Ziyaretlerimizde aynı zamanda yurtdışında bulunan sivil toplum örgütlerinin ilgi ve destekleri de her zaman yanımızda olmuştur.

Proje kitabı, projenin devamı süresince geliştirilebilecek bir formda takdim edilmektedir. Elinizde bulunan kitap, çalışmanın elektronik kitap haline gelmiş ilk versiyonudur. Zaman içinde kitap, daha da geliştirilecek ve içeriği zenginleştirilecektir.

Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşlarına katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu bilgileri sizlerle paylaşıyor ve yararlı olmasını temenni ediyoruz.

Yazan : Prof. Dr. Tekin Memiş,Öğr. Gör. Murat Can Atakan,Av. Melih Can Korkmaz,Arş.Gör. Dursun Saat,Av. Sena Nur Günay,Suna Özer
Bu yazı dergimizin 140. sayisinda (HAZİRAN 2016) yayinlanmis olup.
Simdiye kadar 3014 kez okunmustur.


Bulunan Sayfa(lar) : 1 /
Site Menu

 
Bu site INTERNETsahibi Int. Hiz. Tarafindan Host Edilmektedir.
Ttec Plus Cep Telefonu Aksesuarı